Законопроект про голосування не за пропискою пройшов усі комітети ВР

Сьогодні, 17 січня, парламентський комітет з питань правової політики та правосуддя рекомендував Верховній Раді ухвалити рішення щодо законопроекту №6240, який має врегулювати питання виборчих прав внутрішньо переміщених осіб та інших мобільних всередині країни громадян.

Про це йдеться на сайті Громадського холдингу "Група впливу".

"Тепер доля законопроекту вирішуватиметься в сесійній залі. Розгляд документа в комітеті з питань правової політики та правосуддя – це остання процедурна сходинка, яка була потрібна для винесення питання на розгляд усього депутатського загалу. Свої позитивні висновки про зміст документа значно раніше надали інші парламентські комітети", – йдеться в повідомленні.

Законопроект передбачає, що заяву про зміну виборчої адреси можна подати в будь-який час, але не пізніше, ніж на п'ятий день з початку виборчого процесу. Якщо виборець змінив уже виборчу адресу, повторну заяву можна подати не раніше, ніж за 180 днів із дня останньої зміни даних у реєстрі.

Щоб підтвердити нову адресу, можна буде надати договір оренди житла, документи, що засвідчують підприємницьку діяльність, догляд за особою чи право власності на житло (або документ, що засвідчує шлюб з особою, яка має таке право), або довідку ВПО.

Законопроект №6240 "Про забезпечення доступу до виборчих прав внутрішньо переміщених осіб та інших мобільних всередині країни громадян" зареєстрували в березні 2017 року. Його співавтором серед інших виступив Центр інформації про права людини.

Нагадаємо, наразі вимушеним переселенцям або іншим громадянам, які проживають не за місцем реєстрації, потрібно визначити, де вони перебуватимуть у день виборів, і звернутися до відділу ведення реєстру виборців про тимчасову зміну місця голосування, де визначать дільницю, на якій людину занесуть до списку виборців.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: вибори переселенці
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини