Міграційна служба підтвердила омбудсману українське громадянство Сенцова

Державна міграційна служба України офіційно поінформувала, що відповідно до статті 3 Закону України "Про громадянство" Олег Сенцов є громадянином України.

Як повідомляє офіційний сайт Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, таку відповідь служба надала на лист Секретаріату Уповноваженого щодо належності до громадянства України Олега Сенцова.

"Згідно з обліками Державної інформаційної системи значиться Сенцов Олег Геннадійович, уродженець АР Крим, документований паспортом громадянина України та паспортом громадянина України для виїзду за кордон", – йдеться у відповіді Державної міграційної служби України.

Нагадаємо, Валерія Лутковська неодноразово наголошувала, що автоматичне набуття громадянами України російського громадянства - одне із найцинічніших порушень прав людини на півострові.

"Примусове звернення до громадянства РФ нагадує ситуацію з кріпацтвом, коли люди разом із землею автоматично перейшли до громадянства іншої країни. У той же час, оскільки за людьми, що не відмовилися від російського громадянства з тих чи інших причин, не визнається українське громадянство, вони виявляються позбавлені низки прав, покладених їм як громадянам України", - зазначила омбудсман.

Нагадаємо, українського режисера Олега Сенцова затримали в Криму навесні 2014 року за підозрою у скоєнні теракту. Раніше слідчі органи ФСБ надавали в суд довідку про те, що Федеральна міграційна служба визнала його громадянином Росії, через що захист режисера подав скаргу до російської Генпрокуратури. У Генпрокуратурі зазначили, що у Сенцова де-факто є подвійне громадянство - він є громадянином України і Росії згідно з федеральним конституційним законом, який було прийнято по Криму. Але де-юре він є громадянином Росії в силу того, що немає двосторонньої угоди між Україною і Росією про подвійне громадянство.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: Олег Сенцов Валерія Лутковська громадянство Уповноважений Верховної Ради з прав людини
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини